Czy warto wziąć leasing

Długoterminowe zobowiązanie finansowe

Każdy przedsiębiorca chcący osiągnąć sukces musi dobrze przemyśleć każdą decyzję. Nie inaczej jest w przypadku leasingu. Bardzo wiele osób od razu na starcie patrzy – leasing na okres trzech lat i niskie raty miesięczne. I już są gotowi podpisywać umowy leasingowe. Zapominają jednak o tym, że wpływ na takie raty ma przede wszystkim to, że rata początkowa wynosi ok. 30 procent wartości pojazdu i kwota wykupu stanowi kolejne 20-30 procent. Jeśli ktoś nie planuje wykupu, to oferta jest niezła, bo po jej zakończeniu może podpisać nową, na kolejne auto. Jeśli jednak nie przepada za pakowaniem się w długoterminowe zobowiązania finansowe, to musi liczyć się z tym, że na początku i na końcu zapłacić będzie musiał większą sumę.

Jakie są zalety leasingu operacyjnego

Skupimy się przede wszystkim na leasingu operacyjnym, gdyż to on stanowi ponad trzy czwarte wszystkich umów leasingowych. Trzeba pamiętać o tym, ze podpisując umowę na leasing operacyjny dobrze optymalizujemy podatki. Większa część rat leasingowych wliczana jest w koszty dzięki czemu następuje optymalizacja podatkowa. Jeśli auto jest w pełni służbowe i nie jest używane do celów prywatnych to można odliczyć nawet sto procent jego wartości. Oczywiście, w razie kontroli podatkowej trzeba będzie być w stanie udowodnić, że tak naprawdę było. Co więcej, w koszty prowadzenia działalności gospodarczej wpisuje się także opłatę inicjalną, inaczej wstępną.

Na co wziąć leasing

Obecnie umowę leasingową można podpisać na dosłownie wszystkie środki trwałe, leasing
a także na nieruchomości. Bardzo często korzystają z tego rozwiązania firmy działające w obszarze budowlanym, czy gabinety stomatologiczne, które bardzo często są w całości wyposażone w sprzęt leasingowy. Oczywiście nie wolno zapominać o dużych korporacjach, które w sprzęt leasingowy wyposażają całe biura – są to służbowe laptopy dla pracowników, pozostały sprzęt biurowy, a także służbowe samochody. Jeśli więc decyzja leasingowa będzie przemyślana to z pewnością każdy będzie zachwycony jej warunkami i użytecznością nowego sprzętu leasingowego w swojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − 11 =