Parę słów w temacie finansowania

Najważniejsze informacje na leasingu

Ten sposób na pozyskiwanie przedmiotów bije rekordy popularności w ciągu ostatnich kilku lat. przedsiębiorstwa leasingowe uzyskują nowe rekordy jeśli chodzi o portfele leasingowe, nie jest to zaskoczeniem, że coraz większe pieniądze są przeznaczane na reklamy leasing maszyn. Na rynku funkcjonują zarówno duże przedsiębiorstwa leasingowe, takie jak odłamy banków czy producenci samochodów – Fiat, Skoda itd. Jednak można często zobaczyć oferty również małych, nie tak popularnych firm. Leasing maszyn to świetny sposób na wzięcie środków trwałych do przedsiębiorstwa bez konieczności pojedynczej olbrzymiej opłaty, jak np. w przypadku chęci pozyskania pojazdu firmowego. Auto to koszt nieco mniej niż stu tysięcy złotych za ponad przeciętnie wyposażone samochód w segmencie B. W przypadku leasingu kwota ta jest podzielona na kilka części, pierwszą jest wpłata początkowa, która może wynosić od zera do nawet trzydziestu procent wartości początkowej środka trwałego, raty leasingowe dzieli się na wpłaty cykliczne na wybrany okres czasu (od 24 do 60 miesięcy) i ewentualnie kwota wykupu (w przypadku leasingu operacyjnego).

Czym jest leasing

Jest to umowa, którą zawiera przedsiębiorca prowadzący własną firmę, zwany w umowie jako leasingobiorca, z firmą leasingową, którą określa się mianem leasingodawcy. leasing maszyn
Po podpisaniu tej umowy, leasingodawca daje w użytek dany środek trwały jak np. samochód. Pewnym jest. że nie robi tego za darmo, leasingobiorca natomiast ma obowiązek do dokonania opłaty wstępnej o określonej wysokości wraz z ratami leasingowymi i ewentualną opłatą wykupu. Wszystko opisane jest w umowie. Bardzo ważnym elementem umowy na leasing warszawa jest również tzw. OWUL, czyli Ogólne Warunki Umowy Leasingu. To tam znajdują się zachowania dwóch stron w różnych sytuacjach jak również kary i zakazy. Także tutaj zlokalizowane są z pozoru ukryte dodatkowe koszty jak np. koszt dostawy środka trwałego do wskazanego miejsca. Trzeba wspomnieć również o obowiązkowym pełnym ubezpieczeniu, które trzeba podpisać u firmy ubezpieczeniowej wskazanej przez leasingodawcę. Można jednak w tym przypadku liczyć na spore rabaty co sprawia, że oferta staje się bardzo dobra. Jak najbardziej leasing maszyn jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × two =